معادن سنگان در میان ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌آهن جهان          -          سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود          -          افزایش قیمت سنگ آهن تولید کننده را از صادرات محروم می‌کند          -          قیمت همه چیز جهانی شده ؛ جز سنگ آهن          -          لزوم تاثیر تفاوت قیمت سنگ آهن داخلی با بازارهای جهانی در قیمت‌گذاری محصولات          -          کنترل نرخ سنگ‌آهن به سود زنجیره          -          عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد          -          پنجمین کنگره جهانی آهن اسفنجی و گندله برگزار می‌شود+جزئیات          -          صادر کنندگان مواد معدنی خام موظف به پرداخت مالیات هستند           -          رشد 26 درصدي توليد کنسانتره سنگ آهن          -          

خبر : عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد


 
عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد
تاریخ درج : شنبه ، 2 ارديبهشت ، 1396
عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد
بهرامن خبر داد:
عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد
رئیس خانه معدن ایران خبر داد: با تلاش‌های انجام شده، عوارض صادرات مواد معدنی فعلا منتفی شد.
 عوارض صادرات مواد معدنی منتفی شد
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، محمدرضا بهرامن امروز در نشستی خبری اظهاراتی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیرند:

- دو بخش معدن و محیط زیست مکمل یکدیگرند و نباید برای هم بازدارندگی داشته باشند.

- بعد از برجام رغبت سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در بخش معدن ایران افزایش یافته است.

- بخش معدن برای توسعه در پسابرجام نیاز به دستیابی به فناوری‌های جدید دارد و در این راستا همکاری با شرکت‌های خارجی اجتناب‌ناپذیر است.

- شرکت‌های خارجی مانند ژاپنی‌ها، ایتالیایی‌ها و استرالیایی‌ها که روزی ما را در فهرست تحریم‌ها قرار داده بودند، امروز دیگر هیچ مانعی برای توسعه همکاری با ایران ندارند‌.

- مشکلات بخش مالی و بانکی همچنان پابرجاست اما دیگر مانند گذشته برای شرکت‌ها خیلی پرهزینه نیست.

- واحدهای کوچک معدنی کشور در بحران جهانی کاهش قیمت مواد معدنی نتوانستند سرپا بمانند و دچار مشکلات زیادی شدند. دولت هم در اجرای تصمیمات حمایتی در این حوزه به موقع عمل نکرد.

- بخش معدن در سال قبل از ذهنیت‌های منفی ایجاد شده در کشور مانند مباحث مطرح شده درخصوص خام‌فروشی و ... آسیب دید.

- با تلاش‌های انجام شده، عوارض صادرات مواد معدنی فعلا منتفی شدند.

- (در پاسخ به سوال ماین نیوز) اشتباهی در محاسبات آماری بانک مرکزی درخصوص محاسبه رشد معدن رخ داد که تبعات منفی آن بخش معدن را درگیر کرد. متاسفانه اطلاعات اشتباه به بانک مرکزی دادند اما در پایان سال قبل این وضعیت با ارائه اطلاعات درست اصلاح شد.

- (در پاسخ به سوال ماین نیوز) ماده ۵۴ یک تصمیم غیرمنتظره بود. ماده ۵۴ می‌تواند امنیت سرمایه‌گذاری را در بخش معدن به شدت تهدید کند. امیدوارم مجلس در سال جدید تصمیم درستی درخصوص اصلاح ماده ۵۴ بگیرد.

- (در پاسخ به سوال ماین نیوز) وقتی همه می‌گویند معدنکار مخرب است. انگیزه کار برای ما هم کم می‌شود. انتظار ما از متولی بخش معدن دفاع از این بخش در برابز هجمه‌ها است. معدنکاران مستاجرند و متولی باید دفاع کند اما متاسفانه دفاع مناسبی را دریافت نکردیم.

- فعالان بخش معدن از عملکرد شورایعالی معادن در حوزه سیاستگذاری رضایت ندارند.
نام  
ایمیل  
وب سایت
نظر  


پرده زبرا يو پي اس چاپ آنلاين لباسشویی